Akcje

13.01

Czwartek

12:45
Spotkanie Informacyjne z Pielęgniarstwem

Spotkanie informacyjne z 1 rokiem kierunku pielęgniarstwa CM UZ. Podczas spotkania zostało omówiona działalność IFMSA-Poland, a także jak można do nas dołączyć. Rozdane były również Welcome Bagi, które zawierały uchwyt na komórkę, plakat anatomiczny, naklejkę, krótki podręcznik omawiający temat HIV i AIDS, a także smycze na klucze. 

20.11

Sobota

11:00
Zdrowie pod Kontrolą - jesień 2021

„Zdrowie pod Kontrolą” jest cykliczną akcją edukacyjną, prozdrowotną i społeczną, w którą angażuje się 19 Oddziałów Miedzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Ta edycja ZpK odbyła się pierwszy raz w roku, w galeri handlowej Focus Mall, gdzie wszystkim zainteresowanym mierzyliśmy podstawowe parametry zdrowotne, takie jak poziom glukozy we krwi czy wartość ciśnienia tętniczego. Przeprowadzaliśmy badania antropometryczne, obliczaliśmy wskaźnik BMI oraz prowadziliśmy zapisy do bazy Dawców Szpiku DKMS. W tym roku obecne było również stanowisko do nauki pierwszej pomocy oraz stanowisko do nauki samobadania piersi i jąder.  Była to akcja duża. W ramach wydarzenia zostały umieszczone również posty o tematyce okołozdrowotnej, na...

12.11

Piątek

21:08
Post popularyzujący wiedzę medyczną

Post mający na celu przeciwdziałanie mitom medycznym poprzez rozpowszechnianie mniej znanych informacji dotyczących zdrowia wśród pacjentów

12.11

Piątek

19:41
Post na fanpage

Post na stronie fanpage'u facebookowym IFMSA Poland-Zielona Góra promujący zdrowie

12.11

Piątek

13:15
Post promujący Światowy Dzień Czystego Powietrza

Post na oddziałowym fanpage'u na instagramie, popularyzujący wiedzę na temat zapalenia płuc, z okazji Światowego Dnia Czystego Powietrza

12.11

Piątek

12:00
Post z okazji ZPK

Post na facebookowym fanpage'u IFMSA-Poland Zielona Góra promujący profilaktykę chorób wśród populacji, samokontrolę i samobadanie, z okazji jesiennego Zdrowia Pod Kontrolą

01.11

Poniedziałek

00:00
29.09

Środa

18:30
Rozliczenie postów z programu SCORP 2020/21

Rozliczenie postów z fanpagów oddziału w ramach programu SCORP w okresie październik 2020 - wrzesień 2021.

28.09

Wtorek

12:00
Przenoszenie siedziby

Przenoszenie materiałów promocyjnych oraz materiałów wykorzystywanych w akcjach, do nowej siedziby. 

01.08

Niedziela

10:00
Opieka nad Incomings 2021

Opieka nad studentami zagranicznymi, którzy przyjechali do Zielonej Góry w ramach programu SCOPE

01.07

Czwartek

00:00
Rozliczenie działalności ogólnopolskiej - III kwartał 2021

Akcja służąca rozliczeniu działalności ogólnopolskiej w okresie lipiec-wrzesień 2021.

26.06

Sobota

00:00
Rozliczenie działalności ogólnopolskiej - I kwartał 2021

Rozliczenie działalności ogólnopolskiej w okresie 1 stycznia 2021-31 marca 2021.

16.06

Środa

16:00
Sprzątanie Ziemi

Let's make earth a cleaner place together! Akcja mająca na celu wspólne sprzątanie zieleni przy akademiku SBM. Nasze działania wsparł Zakład Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze, przekazując specjalnie oznakowane worki na odpady. W akcji uczestniczyło 3 członków stowarzyszenia IFMSA-Poland oddział Zielona Góra i jeden wolontariusz spoza organizacji.

15.06

Wtorek

08:55
Peer Education - Lekcja o Zero Waste vol. 5

Projekt mający na celu przybliżenie uczniom idei Zero Waste oraz sposobów jak być Less Waste w życiu codziennym. Uczniowie w trakcie lekcji dowiedzieli się jak ograniczyć produkcję śmieci oraz jak wygląda ich prawidłowa segregacja. Zajęcia zostały przeprowadzone online dla klasy 6 Szkoły Podstawowej nr 21 w Zielonej Górze. Do przeprowadzenia lekcji wykorzystałam prezentację "Reuse it or lose it", przygotowaną przez ogólnopolski zespół SCORP oraz własną prezentację dotyczącą prawidłowej segregacji śmieci. Lekcja została zakończona quizem. W zajęciach uczestniczyło ok. 20 osób. 

12.06

Sobota

13:00
SCORP na szpilkach vol.2

SCORP na szpilkach to akcja mająca na celu docenienie kobiet, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Wsparliśmy mamę i jej synka z Domu Samotnej Matki w Zielonej Górze, wręczając im żywność bezglutenową oraz niezawierającą cukier. Dziecko jest autystykiem, co dodatkowo utrudnia wprowadzanie różnorodnego żywienia. Link do zbiórki: https://www.facebook.com/.../a.10445803.../1848647875297741/ Fotorelacja: https://drive.google.com/drive/folders/1DW4jgilYzbbin5MyigCDHGKU6AvMlw94?usp=sharing

10.06

Czwartek

14:15
Peer Education: Pierwsza Wizyta u Ginekologa

Akcja ma na celu poszerzenie wśród młodzieży świadomości na temat zdrowia reprodukcyjnego, zwrócenie uwagi na profilaktykę nowotworów i infekcji przenoszonych drogą płciową. Uczniom_ennicom przedstawiane są podstawowe informacje z zakresu anatomii i fizjologii żeńskiego układu rozrodczego, profilaktyki raka szyjki macicy i raka piersi, STI i antykoncepcji. Ponadto edukatorzy uświadamiają, jak ważne są regularne wizyty u ginekologa, opowiadają jak się przygotować przed swoją pierwszą wizytą oraz jak sama wizyta przebiega.

10.06

Czwartek

12:25
Zajęcia "Ratowanie na Spontanie"

Akcja edukacyjna w ramach godziny wychowawczej na temat pierwszej pomocy dla uczniów szkoły średniej (CKZiU nr 3 "Ekonomik" w Zielonej Górze). Przeszkolonych zostało około 30 osób.  Zajęcia odbyły się online. 

08.06

Wtorek

08:55
"Psychodeliki" - szkolenie dla uczniow 6 klasy SP

Zajęcia edukacyjne nt. zagrożeń związanych z używaniem substancji psychoaktywnych dla uczniów klasy 6 Szkoły Podstawowej nr 21 w Zielonej Górze z udziałem edukatora - wolontariusza zwerbowanego spoza członków IFMSA - Poland (student kierunku lekarskiego). Zajęcia trwały 45 min. Przeszkolonych około 30 osób.

03.06

Czwartek

12:00
Kudłate Spacerki vol.2

Akcja "Kudłate Spacerki" ma na celu zachęcenie studentów do wolontariatu na rzecz zwierząt. Pragniemy pokazać, że schronisko to przyjazne miejsce dla tych, którzy kochają zwierzęta i chcą im pomóc w inny sposób niż tylko adopcja lub przekazanie darowizny.  Dzięki wspólnym spacerom wolontariusze mogą się zintegrować, spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu, a co najważniejsze - wyprowadzić pieska.

01.06

Wtorek

19:00
Poznaj Swoją Specjalizację - Medycyna estetyczna z dr n. med. Krzysztofem Gojdziem

Webinar zrealizowany w ramach projektu "Poznaj Swoją Specjalizację". Była to rozmowa z dr n. med. Krzysztofem Gojdziem na temat medycyny estetycznej, szkoleniu w tym kierunku i pracy w tym zawodzie. Podczas spotkania zaznaczyliśmy wraz z prelegentem, że medycyna estetyczna nie ma w Polsce statusu specjalizacji lekarskiej, a jest jedynie kierunkiem, w któym możemy podążać po ukończeniu studiów. W spotkaniu uczestniczyło: ok. 100 osób na platformie + ok. 500 osób na YouTube podczas transmisji na żywo.