Akcje

01.12

Czwartek

18:00
Szpital PLuszowego Misia

W piątek 25 listopada 2022r. mieliśmy okazję zorganizować Szpital Pluszowego Misia w jednym z zielonogórskich przedszkoli. Tym razem zagościliśmy do 11 Miejskiego Przedszkola im. "Tęczowy Zakątek". W akcji udział wzięło 6 grup dzieci w wieku 3-5 lat (98) dzieci. W wydarzeniu uczestniczyło 9 studentów kierunku lekarskiego z lat 1-3.

29.11

Wtorek

19:00
Peer education "Jak przeprowadzić akcję rejestracji DKMS?" dla studentów i studentek Uniwersytetu Zielonogórskiego - Marrow Hero

Spotkanie miało na celu omówienie technicznych i merytorycznych aspektów związanych z rejestracją potencjalnych dawców i dawczyń szpiku do bazy DKMS. Przeszkolonych zostało 20 studentów i studentek z Uniwersytetu Zielonogórskiego.

26.11

Sobota

12:00
Zdrowie pod Kontrolą - jesień 2022

„Zdrowie pod Kontrolą” jest cykliczną akcją edukacyjną, prozdrowotną i społeczną, w którą angażuje się 19 Oddziałów Miedzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. W poprzednich latach, nasze wydarzenie odbywało się w galeriach handlowych, gdzie wszystkim zainteresowanym mierzyliśmy podstawowe parametry zdrowotne, takie jak poziom glukozy we krwi czy wartość ciśnienia tętniczego. Podczas tej edycji prowadziliśmy również badania na temat depresji, testy HCV, stanowiska dotyczące pierwszej pomocy i szpital pluszowego misia oraz prowadziliśmy zapisy do bazy Dawców Szpiku DKMS. Każdego roku z oferowanych przez nas bezpłatnych badań korzystało ponad 9 tysięcy osób.  Warto odwiedzić stronę Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland na Facebooku i Instagramie,...

25.11

Piątek

14:30
Daphne

Warsztaty samooborny organizowane przy współpracy z Women Power dla studentek_ów Uniwersytetu Zielonogórskiego. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na problem dyskryminacji kobiet oraz przemocy ze względu na płeć.

14.11

Poniedziałek

07:30
Pomiar glikemii - światowy dzień cukrzycy

Z okazji Światowego Dnia Cukrzycy mierzyliśmy wszystkim chętnym studentom i pracownikom uczelni glikemię przygodną. Udało nam się przebadać niecałe 100 osób. 

12.11

Sobota

10:00
Webinar o Brazylii

Webinar na temat Praktyk Klinicznych w Brazylii. W spotkaniu uczestniczyło dwoje prelegatów, którzy przedstawili własne prezentacje odnoszące się do pobytu i praktyk klinicznych w Brazylii.

06.11

Niedziela

11:30
Remember

Akcja mająca na celu zwiększanie w społeczeństwie poziomu wiedzy dotyczącej raka jądra i prostaty, zwłaszcza w zakresie profilaktyki tych nowotworów oraz propagowanie zachowań prozdrowotnych w tym wykonywania badań profilaktycznych, akcja odbyła się podczas spotkania zielonogórskich morsów. Oprócz nauki samobadania jąder, pokazywaliśmy jak prawidłowo przeprowadzić samobadanie piersi. Uczestnicy mogli dodatkowo wykonać szybki test na HCV oraz poczęstować się domowymi babeczkami.

05.11

Sobota

12:30
Spotkanie informacyjne na temat Projektów realizowanych w ramach SCOPH

Spotkanie informacyjne na temat działalności Programu Stałego ds Zdrowia Publicznego oraz funkcji KLP.

29.10

Sobota

12:30
Spotkanie informacyjne dla kierunku lekarskiego i nielekarskich połączone ze spotkaniem informacyjnym na temat Projektów realizowanych w ramach SCORA I SCORP

Spotkanie infomacyjne online dla studentów kierunków lekarski oraz nielekarskich takich jak fizjoterapia, pielęgniarstwo. W drugiej części odbyło się spotkanie infomacyjne na temat Projektów realizowanych w ramach SCORA I SCORP. 

29.10

Sobota

10:00
Profilaktyka przeciwnowotworowa

Akcja miała na celu profilaktyczne zbadanie poziomu PSA we krwi mężczyzn oraz zwiększenie ich poziomu wiedzy dotyczącej nowotworów jąder i prostaty. Akcja miała miejsce podczas Męskiego Zdrowia.

26.10

Środa

12:00
Think Pink

Akcja mała mająca na celu zwiększanie w społeczeństwie poziomu wiedzy dotyczącej nowotworów piersi, zwłaszcza w zakresie profilaktyki tych nowotworów oraz propagowanie zachowań prozdrowotnych w tym wykonywania badań profilaktycznych. Podczas warsztatów, uczestnicy mogli podczas nauki poczęstować się naszymi "thinkpinkowymi" babeczkami.

15.10

Sobota

17:00
Spotkanie informacyjne dla studentów pierwszego roku oraz o IFMSA-Poland

Spotkanie informacyjne dla studentów pierwszego roku dotyczące organizacji studiów, zaliczeń oraz IFMSA-Poland. Spotkanie składało się z 2 części - podczas obu udział wzięło ok 30 osób. 

03.10

Poniedziałek

15:00
Gra miejska

Gra miejska "poznaj swoje miasto studenckie", której celem było zapoznanie studentów 1 roku z budynkami, w których będą odbywać zajęcia oraz różnymi praktycznymi poradami dotyczącymi studiowania na UZ odbyła się 3.10.2022 r. i trwała od godziny 15 do 21.

12.08

Piątek

15:00
Wirtualne oprowadzanie po UZ

Akcja polegała na nagraniu relacji z oprowadzania po budynkach UZ, w celu zapoznania z nimi studentów pierwszego roku i zebrania informacji na temat tego jakie zajęcia gdzie się odbywają.  https://www.instagram.com/s/aGlnaGxpZ2h0OjE4MTM5OTMyMDQzMjgwMTIy?igshid=MDJmNzVkMjY=

01.07

Piątek

08:00
Opieka nad Incomings 2022

Opieka nad studentami zagranicznymi, którzy przyjechali do Zielonej Góry w ramach programu SCOPE.

21.06

Wtorek

08:45
W Kleszczach Kleszczy

21 czerwca w szkole podstawowej nr 27 im. Władysława Broniewskiego w Zielonej Górze odbył się projekt w kleszczach kleszczy. Wzięły w nim udział dwie  klasy pierwsze, dwie drugie i piątą klasę. W trakcie 3 warsztatów przybliżono uczniom profilaktykę przeciwkleszczową oraz związane z kleszczami zagrożenia. 

14.06

Wtorek

08:45
W Kleszczach Kleszczy

14 czerwca w szkole podstawowej nr 27 im. Władysława Broniewskiego w Zielonej Górze odbył się projekt w kleszczach kleszczy. Wzięły w nim udział dwie  klasy trzecie, dwie czwarte i dwie siódme. W trakcie 4 warsztatów przybliżono uczniom profilaktykę przeciwkleszczową oraz związane z kleszczami zagrożenia. 

13.06

Poniedziałek

13:15
W Kleszczach Kleszczy

    W trakcie akcji przeprowadzone zostały warsztaty z uczniami liceum, związane z profilaktyką przeciw kleszczową i chorób kleszczowych. Oprócz przedstawienia młodzieży podstawowych informacji z tematyki kleszczy, boreliozy i KZM, spotkanie opierało się na prowadzeniu dyskusji z odbiorcami. Było możliwe poznanie wiedzy i poziomu świadomości młodzieży w tej tematyce oraz ich postępowania. Ponadto sprostowano część mitów. W warsztatach wzięły udział 4 klasy pierwsze liceum podzielone na dwie grupy (łącznie około 100 osób).    

08.06

Środa

12:00
Ratowanie na Spontanie podczas akcji stowarzyszenia „Nerka”

Akcja mała będąca częścią społecznej akcji uświadamiającej pod hasłem „Transplantacja ratuje życie, jestem za tym, co najcenniejsze” organizowanej przez  stowarzyszenie „Nerka”. W czasie trwania akcji przedstawialiśmy jak poprawnie udzielać pierwszej pomocy i wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową, a także udzielamy krótkiego wywiadu do Gazety Lubuskiej. 

07.06

Wtorek

19:00
Poznaj swoją specjalizację: Neurologia

7 Czerwca zorganizowałam pierwszą w roku akademickim 2021/2022 akcję z cyklu "Poznaj swoją specjalizację". Prelegentką spotkania była lek. Katarzyna Rynkiewicz, specjalistka neurologii. Podczas spotkania Pani doktor opowiadała szeroko o pracy i specjalizacji w neurologii. Zapoznała Nas z najczęstszymi sytuacjami klinicznymi w codziennej praktyce, z praktycznymi obserwacjami i wskazówkami dotyczącymi pacjentów o różnym pochodzeniu etnicznym. Pani doktor opowiadała o przebiegu specjalizacji oraz o wzbogacających aspektach praktyk zagranicznych. Na końcu spotkania Pani doktor odpowiadała na pytania publiczności oraz podsumowała największe zalety i wady neurologii. Spotkanie odbyło się stacjonarnie i wzięło w nim udział łącznie 10 osób.