Akcje

23.06

Niedziela

11:00
Festyn na szmaragdowym wzgórzu

Z okazji festynu na Szmaragdowym Wzgórzu wykonywaliśmy pomiary glikemii przygodnej i ciśnienia tętniczego.

15.06

Sobota

10:00
Marsz Równości

Akcja mała będąca częścią pikniku przy VI Marszu Równości w Zielonej Górze organizowanego przez lubuskie stowarzyszenie Instytut Równości. Podczas wydarzenia edukowaliśmy na temat samobadania piersi i jąder oraz profilaktyki zakażeń wirusem HIV.

07.06

Piątek

14:30
Anatomia w pigułce

Akcja miała na celu powtórkę przed egzaminem z Anatomii w zakresie kończyny dolnej i górnej oraz klatki piersiowej.

06.06

Czwartek

17:00
Warsztaty z USG

Akcja miała na celu naukę wykonania USG tym razem ze skupieniem się na tarczycy.

03.06

Poniedziałek

15:00
Tramwaj zwany Pożądaniem - Bachanalia

Akcja mająca na celu zwrócenie uwagi na profilaktykę infekcji przenoszonych drogą płciową ze szczególnym uwzględnieniem zakażenia HIV. Projekt jest skierowany przede wszystkim do osób młodych i wykorzystuje niecodzienne formy edukacji w przestrzeni publicznej - poprzez jazdę specjalnymi pojazdami ulicami polskich miast. Dzięki swojej oryginalności akcja pozwala na dotarcie do szerokiego grona osób i modelowanie ich zachowań, a także promocję powszechnego wykonywania testów w kierunku HIV. W drugiej części akcji ustawiliśmy stanowisko na którym studenci i wszyscy chętni uczestnicy Bachanaliów mogli przebadać się całkowicie anonimowo i za darmo na obecność HIV. Dzięki współpracy z Towarzystwem Rozwoju Rodziny mieliśmy dodatkowe materiały oraz...

03.06

Poniedziałek

10:00
Tramwaj zwany Pożądaniem

Akcja mająca na celu zwrócenie uwagi na profilaktykę infekcji przenoszonych drogą płciową ze szczególnym uwzględnieniem zakażenia HIV. Projekt jest skierowany przede wszystkim do osób młodych i wykorzystuje niecodzienne formy edukacji w przestrzeni publicznej - poprzez jazdę specjalnymi pojazdami ulicami polskich miast. Dzięki swojej oryginalności akcja pozwala na dotarcie do szerokiego grona osób i modelowanie ich zachowań, a także promocję powszechnego wykonywania testów w kierunku HIV. W tym roku jeździliśmy autobusami linii 0 i 8, edukowaliśmy współpasażerów oraz zachęcaliśmy do testowania na obecność HIV. 

01.06

Sobota

11:00
Piknik "Lubuskie świętuje 20 lat w Unii Europejskiej ze Strefą Zdrowia i Profilaktyki"

1 czerwca odbył sie Piknik organizowany we współpracy z Urzędem Marszałkowskim w Zielonej Górze. Celem było promowanie zdrowia jak i profilaktyki wsród mieszkańców naszego miasta. Wolontariusze edukowali na temat samobadania piersi oraz jąder. Poza tym uczestnicy pikniku mogli zmierzyć ciśnienie tętnicze, a najmłodsi bawili się lecząc swoje misie na Szpitalu Pluszowego Misia.

27.05

Poniedziałek

17:00
Warsztaty z Okazji Dnia Mamy - bo przecież Mamy też czasem robią coś dla siebie.

27 maja 2024 roku udaliśmy się do Domu Samotnej Matki. Celem akcji pt. „Warsztaty z okazji Dnia Mamy - bo przecież Mamy też czasem robią coś dla siebie” było własnoręczne wykonanie zdobień na bawełnianych torbach przez podopieczne ośrodka. Chcieliśmy przez to spotkanie ofiarować tym Mamom czas, w którym choć na chwilę pomyślą o sobie i zrobią coś przyjemnego dla siebie, a okazja była do tego odpowiednia, bo maj jest okresem, w którym wyjątkowo doceniamy nasze Mamy. Na początku zapoznaliśmy się z podopiecznymi ośrodka - Mamami i ich dziećmi. Następnie wprowadziliśmy tematykę warsztatów i ich główny cel, czyli uwolnienie w sobie...

20.05

Poniedziałek

10:30
Pora Seniora DPS5

Dnia 20.05 odbyły się zajęcia muzykoterapii na świeżym powietrzu dla seniorów z DPS dla Kombatantów. Podczas spotkania, po wybraniu instrumentu perkusyjnego, podopieczni wcielili się w małą orkiestrę i mieli za zadanie zagrać do wybranych utworów muzyki klasycznej zgodnie z ich rytmem. Drugą część stanowiła relaksacja, podczas której seniorzy zamknęli oczy i oddychając głęboko delektowali się delikatną melodią. Zajęcia pozwoliły seniorom poprawić swoją sprawność ruchową oraz uwolnić emocje podczas gry na instrumentach perkusyjnych, jak i wyciszyć się oraz zmniejszyć napięcie na tle pięknej, naturalnej scenerii.

18.05

Sobota

10:30
Obchody 50-lecia Parafii Górzyn

Z okazji obchodów 50-lecia Parafii w Górzynie zostaliśmy zaproszeni i wykonywaliśmy pomiary glikemii przygodnej, ciśnienia i nauczaliśmy pierwszej pomocy. 

14.05

Wtorek

10:30
Pora Seniora DPS4

Dnia 14 maja odbyła się kolejna akcja w ramach programu Pora Seniora w Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów. Spotkanie było poświęcone aktywności fizycznej oraz temu jaki ma ona wpływ na życie osób starszych. Po krótkiej pogadance wraz z seniorami wykonaliśmy proste ćwiczenia gimnastyczne angażujące wszystkie partie ciała. Seniorzy dostali wytyczne jakie ćwiczenia warto wykonywać na co dzień, aby utrzymać sprawność fizyczną i pozostać w formie.

11.05

Sobota

10:00
Ratowanie na spontanie - LPR dzień otwarty

Z okazji dnia otwartego organizowanego przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe pokazywaliśmy odwiedzającym pierwszą pomoc.

27.04

Sobota

21:00
Składanie stanowisk zpk wiosna 2024

Składanie w galerii: namiotów, wykładzin, stołów i krzeseł, ścianek, roll upów. 

27.04

Sobota

10:00
Zdrowie pod Kontrolą - wiosna 2024

„Zdrowie pod Kontrolą” jest cykliczną akcją edukacyjną, prozdrowotną i społeczną, w którą angażuje się 19 Oddziałów Miedzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. W poprzednich latach, nasze wydarzenie odbywało się w galeriach handlowych, gdzie wszystkim zainteresowanym mierzyliśmy podstawowe parametry zdrowotne, takie jak poziom glukozy we krwi czy wartość ciśnienia tętniczego. Przeprowadzaliśmy badania antropometryczne, obliczaliśmy wskaźnik BMI oraz prowadziliśmy zapisy do bazy Dawców Szpiku DKMS. Każdego roku z oferowanych przez nas bezpłatnych badań korzystało ponad 9 tysięcy osób. Z racji sytuacji epidemiologicznej akcja musi przybrać teraz nieco inny wymiar. Nie oznacza to jednak, że nasze wydarzenie straci na wartości. Studenci zrzeszeni w Stowarzyszeniu...

26.04

Piątek

21:00
Rozkładanie stanowisk zpk wiosna 2024

Przygotowanie stanowisk w galerii przed sobotnim finałem (rozkładanie namiotów, wykładzin, stołów i krzeseł, ścianek, roll upow). 

24.04

Środa

11:15
Warsztaty Edukacyjne - Profiraktyka Mężczyzn

Warsztaty edukujące przeprowadzone, w porozumieniu z SKN Ginekologii Uniwersytetu Zielonogórskiego, na tematy profilaktyki nowotworowej, osadzeni brali udział najpierw w części wykładowej a potem praktycznej na fantomach. Poruszane były tematy szczepionek na HPV, nowotworów jąder, prostaty oraz chorób przenoszonych drogą płciową. Osadzeni dowiedzieli się jak mogą chronić siebie oraz swoich bliskich przed zakażeniem HPV oraz jak poprawnie wykonywać samobadanie jąder. 

24.04

Środa

08:00
Warsztaty Edukacyjne - Profiraktyka Kobiet

Warsztaty edukujące przeprowadzone, w porozumieniu z SKN Ginekologii Uniwersytetu Zielonogórskiego, na tematy profilaktyki nowotworowej, osadzone brały udział najpierw w części wykładowej a potem praktycznej na fantomach. Poruszane były tematy szczepionek na HPV, nowotworów piersi, szyjki macicy oraz chorób przenoszonych drogą płciową. Osadzone dowiedziały się jak mogą chronić siebie oraz swoich bliskich przed zakażeniem HPV oraz jak poprawnie wykonywać samobadanie piersi. Dodatkowo w części warsztatowej zaprezentowane zostało jak poprawnie wygląda wykonanie badania cytologicznego na jednym z naszych fantomów.

04.04

Czwartek

14:30
Pora Seniora - Możesz Inaczej 2

Dnia 4 kwietnia br. odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu Pora Seniora. Tym razem postawiliśmy na propagowanie zdrowego stylu życia. Seniorzy obejrzeli prezentację oraz wysłuchali pogadanki na temat “healthy aging”, czyli zdrowego starzenia się. Poznali oni także różne sposoby utrzymania zdrowia i dobrej kondycji psychofizycznej oraz dowiedzieli się jak żyć zdrowo i aktywnie nawet do późnej starości. Nasze działania umożliwiły seniorom poszerzenie swojej wiedzy z zakresu zdrowych nawyków żywieniowych i profilaktyki prozdrowotnej oraz dostarczyły pomysłów na zastosowanie ich w praktyce, co pozwoli im na wydłużenie życia oraz pozostanie w zdrowiu i lepszej formie.

03.04

Środa

09:00
Szpital Pluszowego Misia 1

Zajęcia dla 5 grup dzieci, przedstawiające schemat działania ochrony zdrowia. 

21.03

Czwartek

14:30
Pora Seniora - Możesz Inaczej 1

Dnia 21 marca br. odbyły się zajęcia Nordic Walking dla seniorów z Fundacji “Możesz Inaczej” w ramach projektu Pora Seniora. Na spotkaniu omówiliśmy korzyści płynące z systematycznego uprawiania tej aktywności, wykonaliśmy stosowną rozgrzewkę, a następnie wyruszyliśmy na 2,5 km wyprawę. Zorganizowane zajęcia Nordic Walking umożliwiły seniorom wspólne spędzenie czasu na świeżym powietrzu oraz pozwoliły im uświadomić sobie jak ważnym czynnikiem jest aktywność fizyczna w procesie poprawy i utrzymania zdrowia psychofizycznego.